Bundesliga: Με το δεξί η Μπάγερν, με κορυφαίους Κέιν και Σανέ

Με νίκη ξεκίνησε τη σεζόν η Μπάγερν Μονάχου, νικώντας 4-0 τη Βέρντερ Βρέμης.

Για την πρεμιέρα της Bundesliga, η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε εκτός έδρας με 0-4 της Βέρντερ Βρέμης.

Οι «Βαυαροί» ήταν κυρίαρχοι από το πρώτο σφύριγμα, βρίσκοντας δίχτυα (0-1) μόλις στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Μουσιάλα τροφοδότησε τον Κέιν, εκείνος πέταξε τη μπάλα στον κενό χώρο για τον Σανέ, με τον Γερμανό εξτρέμ να κάνει κούρσα πολλών μέτρων και να νικάει με υπέροχο σκαφτό πλασέ τον Παβλένκα.

Η Βέρντερ Βρέμης σκόραρε στο 9ο λεπτό με κεφαλιά του Φούλκροκ, το γκολ όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ μετά τη χρήση του VAR.

Στη συνέχεια, η Μπάγερν συνέχισε να πιέζει για να διευρύνει το υπέρ της σκορ και στο 21’ ο Νουσααΐρ Μαζραουί πήρε τη μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής, έκανε ωραίο σουτ αλλά η προσπάθειά του χτύπησε στο δοκάρι.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στον αγώνα προσπαθώντας να ισοφαρίσουν, έχοντας αρκετές ευκαιρίες χωρίς να μπορέσουν να μετουσιώσουν κάποια σε γκολ.

Στο 74ο λεπτό, οι παίκτες της Μπάγερν κυκλοφόρησαν ωραία τη μπάλα, ο Ντέιβις βρήκε ελεύθερο χώρο και από τα αριστερά, τροφοδότησε την κατάλληλη στιγμή τον Κέιν, με τον αρχηγό της εθνικής Αγγλίας να γράφει το 2-0 για την ομάδα του με ψύχραιμο πλασέ, πανηγυρίζοντας το πρώτο γκολ της καριέρας του με τους Γερμανούς και ανοίγοντας λογαριασμό στη Bundesliga.

Ο Μίλερ που πέρασε ως αλλαγή έκανε το γύρισμα στο ύψος της μικρής περιοχής και ο Σανέ από τα δεξιά εκτέλεσε από κοντινή απόσταση, πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ του στο ματς και γράφοντας το 3-0.

Το τελικό 4-0 ήρθε από τον Τελ που με άπιαστο δυνατό δεξί σουτ εντός περιοχής, έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στον θρίαμβο της Μπάγερν στον πρώτο της φετινό αγώνα για το πρωτάθλημα.