Bundesliga: Πεντάρα της Μπάγερν επί της Φράιμπουργκ

Πεντάρα της Μπάγερν Μονάχου, νίκη για την Ουνιόν Βερολίνου στη 10η αγωνιστική της Bundesliga.

Η Μπάγερν Μονάχου αρχίζει πλέον να… συνέρχεται και να προκαλεί ξανά “τρόμο” στην Bundesliga.

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε τη Φράιμπουργκ με 5-0 στην “Allianz Arena” στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Bundesliga και ανέβηκαν στη 2η θέση της βαθμολογίας, δείχνοντας πως έχουν ξαναβρεί πλέον τον καλό εαυτό τους.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τους Βαυαρούς για να επιβάλλουν το… νόμο τους στην έδρα τους και να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων με τους Γκνάμπρι και Τσούπο-Μότινγκ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάγερν συνέχισε να είναι καταιγιστική και βρήκε άλλα τρία γκολ με τους Σανέ, Μανέ και Σάμπιτσερ.

Η εντυπωσιακή φέτος Ουνιόν Βερολίνου ξεπέρασε γρήγορα την ήττα της περασμένης εβδομάδας από την Άιντραχτ και επικράτησε πολύ εύκολα της Ντόρτμουντ με 2-0 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής, ανοίγοντας κι άλλο τη διαφορά της από τους διώκτες.

Η ομάδα του Ουρς Φίσερ “καθάρισε” το ματς πριν καν φτάσει στο ημίωρο, βρίσκοντας δύο γκολ από τον Γιάνικ Χάμπερερ και στη συνέχεια διαχειρίστηκε έξυπνα το προβάδισμά της, φτάνοντας με άνεση στην 7η εφετινή νίκη της στην Bundesliga.