Bundesliga: Σπουδαία νίκη για Μπόχουμ

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Μπόχουμ απέναντι στην Βόλφσμπουργκ.

Για την 13η αγωνιστική της Bundesliga, η Μπόχουμ νίκησε με 3-1 την Βόλφσμπουργκ και η Λειψία με 2-1 την Χάιντενχάιμ.

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Μπόχουμ με 3-1 επί της Βόλφσμπουργκ και πήρε απόσταση τεσσάρων βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη. Ο Όσταρχαγκ άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό για τους γηπεδούχους και ο Μπερνάντο στο 39′ διπλασίασε τα τέρματα της. Η Σβάμπεργκ στο 45+1′ μείωσε για την Βόλφσμπουργκ αλλά η Μπόχουμ με τον Αντέι στο 87′ έγραψε το τελικό σκορ.

Στη Λειψία, οι “ταύροι” νίκησαν με 2-1 την Χαϊντενχάιμ με τον Οπέντα στο 29′ και τον Πόουλσεν στο 44′ να σκοράρουν για τους γηπεδούχους και την Χάιντενχάιμ να μειώνει με τον Γκίμπερ στο 45+2′.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Γκλάντμπαχ πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Χοφενχάιμ και η Στουτγκάρδη με 2-0 τη Βέρντερ Βρέμης.

Ντάρμσταντ-Κολωνία 0-1 (60΄ Σέλκε)

Μπάγερν Μονάχου-Ουνιόν Βερολίνου Αναβλήθηκε

Λειψία-Χαϊντενχάιμ 2-1 (29′ πεν. Οπέντα, 44′ Πόουλσεν-45′ Γκίμπερ)

Γκλάντμπαχ-Χοφενχάιμ 2-1 (58′ πεν. Πλεά, 80′ Μινπολέ-60′ Βέγκχορστ)

Μπόχουμ-Βόλφσμπουργκ 3-1 (19′ Οστερχάγκε, 39′ Μπερνάντο, 87′ Αντζέι-45′ Σβάνσμπεργκ)

Στουτγκάρδη-Βέρντερ Βρέμης 2-0 (17′ Ουντάβ, 75′ πεν. Γκιρασί)