Bundesliga: Τεσσάρα της Μπάγερν Μονάχου στη Βόλφσμπουργκ

Η Μπάγερν Μονάχου διέλυσε με τέσσερα τέρματα τη Βόλφσμπουργκ.

Ενόψει της 17ης αγωνιστικής της Bundesliga, η Μπάγερν Μονάχου νίκησε με 4-0 τη Βόλφσμπουργκ και αύξησε την διαφορά του από την δεύτερη Ντόρτμουντ.

Οι Βαυαροί πήραν κεφάλι στο σκορ στο 7ο λεπτό με τον Τόμας Μίλερ. Ο Γερμανός πήρε το ριμπάουντ μετά την επέμβαση του Κάστελς και από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η Μπάγερν έκανε δύο τε τέρματα της στο 57ο λεπτό με δράστη τον Ουπαμεκάνο. Ο έμπειρος κεντρικός αμυντικός εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του Μίλερ και με εξαιρετική κεφαλιά έκανε το 2-0

Δύο λεπτά αργότερα, ο Σανέ βρήκε και αυτός δίχτυα με υπέροχο τελείωμα στην αριστερή γωνία των “Λύκων”.

Το “κερασάκι στην τούρτα” έβαλε ο Λεβαντόφσκι στο 87ο λεπτό. Ο Μουσιάλα βρήκε τον Λεβαντόφσκι στην περιοχή και ο Πολωνός killer δεν λάθεψε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Σκόρερ: 7′ Μίλερ, 57′ Ουπαμεκάνο, 59′ Σανέ, 87′ Λεβαντόφσκι

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Ντέιβις (80′ Ρίτσαρντς), Ερνάντες (80′ Νιάνζου), Ουπαμεκανό, Παβάρ (85′ Τίλμαν), Μουσιάλα, Ρόκα (75′ Σάμπιτσερ), Σανέ, Μίλερ, Γκνάμπρι (80′ Σαρ), Λεβαντόβσκι

Βόλφσμπουργκ: Καστίλς, Λακρουά, Μπορνάβ, Μπρουκς, Μπακού, Βράνκξ (87′ Εμπάμπου), Άρνολντ, Γκέραρντ, Βάλντσμιντ (72′ Γκιλαβογκί), Στέφεν (58′ Ενμέτσα), Βέγκχορστ