Champions League: Με απουσίες Ίντερ και Μίλαν στη ρεβάνς

Με απουσίες θα παραταχθούν Ίντερ και Μίλαν στη ρεβάνς της ημιτελικής φάσης του Champions League

Ίντερ και Μίλαν διασταυρώνουν σήμερα (16/5, 22:00) τα ξίφη τους στο Τζιουζέπε Μεάτσα, για τη ρεβάνς της ημιτελικής φάσης του Champions League.

Οι γηπεδούχοι έχουν το προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό, λόγω του 2-0 που διαμορφώθηκε στα πρώτα λεπτά της πρώτης αναμέτρησης. Για τους γηπεδούχους, ο Γκοσένς επέστρεψε, αλλά δεν είναι 100% έτοιμος, ενώ ο Σκρινιαρ παραμένει εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού. Επίσης, ο Κορέα τραυματίστηκε στον αγώνα πρωταθλήματος με τη Σασουόλο και είναι αμφίβολος για την αποψινή αναμέτρηση.

Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι θα προσπαθήσουν να ανατρέψουν το σκορ χωρίς τον τραυματία Μπενασέρ, ο οποίος χάνει το υπόλοιπο της σεζόν και τον ανενεργό Ιμπραΐμοβιτς. Αμφίβολοι θεωρούνται ο Κρούνιτς και ο Λεάο που δεν έπαιξαν ούτε στο πρώτο παιχνίδι, ούτε το Σάββατο κόντρα στη Σπέτσια για το ιταλικό πρωτάθλημα.

Πιθανές ενδεκάδες:

Ίντερ: Ονανά, Νταρμιάν, Ατσέρμπι, Μπαστόνι, Ντόυμφρις, Μιχιταριάν, Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου, Ντιμάρκο, Λ. Μαρτίνεζ, Τζέκο

Μίλαν: Μενιάν, Καλάμπρια, Κίερ, Τομόρι, Τ. Ερναντέζ, Τονάλι, Κρούνιτς, Σαλεμέκερς, Μπραχίμ Ντίαθ, Ρέμπιτς, Ζιρού