«Χ»ωρίς νικήτη σε Λεγκανές και Γρανάδα

Στην 26η αγωνιστική της La Liga, Λεγκανές και Αλαβές ήρθαν ισόπαλες με 1-1, ενώ και στην Γρανάδα, η τοπική ομάδα αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς σκορ με την Θέλτα.

Λεγκανές-Αλαβές 1-1

Στο Δημοτικό Στάδιο της Μπουτάρκε, η Λεγκανές υποδέχτηκε την Αλαβές και αναδείχτηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν ευκαιρίες στο αντίπαλο τέρμα και προσπάθησαν με στατικές φάσεις να απειλήσουν, αλλά χωρίς επιτυχία. Η πρώτη καλή στιγμή έγινε στο 37’, για τους γηπεδούχους όταν ο Όσκαρ έκανε μια καλή προσπάθεια μετά την εκτέλεση του φάουλ, αλλά ο τερματοφύλακας έκανε εξαιρετική απόκρουση. Λίγο πριν το τέλος, οι γηπεδούχοι είχαν ακόμα μια ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, αλλά ο τερματοφύλακας ήταν εκεί για να σταματήσει την μπάλα, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με το 0-0 να παραμένει.

Στο δεύτερο λεπτό του δεύτερου μέρους (47’), οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρεθούν μπροστά στο σκορ, όταν ο Πέρεθ εκμεταλλεύτηκε το ριμπάουντ, που πήρε και έστειλε την μπάλα στο κέντρο της εστίας, κάνοντας το 0-1. Στο 59’, ο Καρίγιο ισοφάρισε για την ομάδα του, όταν πήδηξε ψηλότερα μετά την σέντρα του Όσκαρ και από κοντινή απόσταση έκανε το 1-1. Στην συνέχεια, οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να βρουν διαδρόμους στο αντίπαλο τέρμα και το 1-1 έμεινε ως το τέλος.

Γρανάδα-Θέλτα 0-0

Στο Νουέβο Λος Κάρμενες, Γρανάδα και Θέλτα ήρθαν αντιμέτωπες και αναδείχτηκαν ισόπαλες χωρίς γκολ (0-0).

Οι δύο πλευρές δεν βρήκαν διαδρόμους προς το αντίπαλο τέρμα και δεν κατάφεραν να απειλήσουν. Προσπάθησαν με στατικές φάσεις να βρουν διαδρόμους, αλλά κατάφεραν να τις εκμεταλλευτούν. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα το 0-0 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, Γρανάδα και Θέλτα ξεκίνησαν δυνατά και έγιναν απειλητικές. Στο 50’, έγινε η πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, αλλά ο Σίλβα σταμάτησε το σουτ του Σίστο, στέλνοντας την μπάλα σε κόρνερ. Ευκαιρίες δημιουργήθηκαν στην συνέχεια της αναμέτρησης, αλλά δεν κατάφεραν να τις εκμεταλλευτούν για να σκοράρουν και το 0-0 ήταν το τελικό σκορ.