La Liga: “Χ”ωρις νικητή το ντέρμπι στο Μαδριγάλ

Ισόπαλο αναδείχτηκε το ντέρμπι μεταξύ Βιγιαρεάλ και Σεβίλλη, με το αποτέλεσμα να μην ευνοεί καμιά από τις δύο ομάδες.

Στο Μαδριγάλ, Βιγιαρεάλ και Σεβίλλη έμειναν ισόπαλες με 1-1 για την 35η αγωνιστική της Λα Λίγκα.

Οι Σεβιγιάνοι με τον βαθμού που πήραν πήγαν στο +7 από την συμπολίτισσά Μπέτις και θέλει μια νίκη στα εναπομείναντα παιχνίδια για να διασφαλίσει την θέση για το επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Βιγιαρεάλ με την σειρά της, έμεινε στους 53 βαθμούς και την 7η θέση που οδηγεί στο Κόνφερενς Λιγκ της επόμενης σεζόν ένα βαθμό μπροστά από την Αθλέτικ Μπιλμπάο.

Ο Λο Σέλσο έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 85ο λεπτό και ο Κουντέ στο 96ο λεπτό έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Σκόρερ: 86′ Λο Σέλσο – 96′ Κουντέ

Κάρτες: 4′ Τσικουέζε, 45′ Λο Σέλσο, 73′ Καπούε

Βιγιαρεάλ: Ρούλι, Φόιτ (82’ Τζάκσον), Αλμπιόλ, Τόρες, Εστουπινάν (72’ Αλκασέρ), Λο Σέλσο, Καπουε, Παρέχο, Κοκλέν (73’ Πεντράθα), Τσικουέζε (82’ Οριέ), Ντιά (72’ Τριγκέιρος).

Σεβίλλη: Μπόνο, Μοντιέλ (75’ Νάβας), Κουντέ, Κάρλος, Ακούνια, Γιορντάν (85’ Τόρες), Ντελάνεϊ, Ράκιτιτς (59’ Γκουντέλ), Κορόνα (76’ Λαμέλα), Γκόμες, Εν Νεσίρι (75’ Μιρ)