Copa America: Στραπάτσο για την Βραζιλία η ισοπαλία

Σκληρή η Κόστα Ρίκα πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας από την Βραζιλία.

Για τον 4ο όμιλο του Copa America, η Βραζιλία ξεκίνησε την διοργάνωση με το ισόπαλο 0-0 επί της Κόστα Ρίκα.

Οι Βραζιλιανοί καθ΄όλη την διάρκεια του αγώνα είχαν την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο βρήκαν μπροστά τους την πειθαρχημένη άμυνα της Κόστα Ρίκα.

Η ομάδα Ντοριβάλ Ζούνιορ αν και προσπαθούσε να ανοίξει το σκορ δεν τα κατάφερνε καθώς ο Πάτρικ Σεκέιρα κατέβασε τα ρολά. Μάλιστα οι Βραζιλιάνοι είχαν και ένα ακυρωθέν γκολ σκόρερ ήταν ο  Μαρκίνιος αλλά ο κεντρικός αμυντικός της Παρί υποδείχτηκε από το VAR σε θέση οφσάϊντ.

Το αποτέλεσμα άφησε την Κολομβία στην κορυφή του ομίλου  μετά τη νίκη της με 2-1 επί της Παραγουάης. Η Βραζιλία έχει κερδίσει το Κόπα Αμέρικα εννέα φορές, αλλά η τρέχουσα περίοδο είναι μεταβατική για την ομάδα καθως οι Βινίσιους Τζούνιορ και Ροντρίγκο, ξεκίνησαν με αποθαρρυντικό τρόπο.