Δεν της έφτανε η ανατροπή

Χορταστική ισοπαλία στο Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ με την Μπορούσια Ντόρτμουντ να κάνει μία μεγάλη ανατροπή στο σκορ και από 0-3 να το φέρνει στο τέλος στα ίσια σε 3-3 με την Πάντερμπορν.

Η νεοφώτιστη Πάντερμπορν τάραξε τα νερά και πήρε τεράστιο προβάδισμα για μία τρομερή νίκη σε μία καυτή έδρα όπου κατάφερε και προηγήθηκε με 0-3 από το πρώτο μέρος.

Ο Έλληνας ομογενής, Σεμπάστιαν Βασιλειάδης, έδωσε την ασίστ στο δεύτερο γκολ με την ατυχία όμως να του χτυπάει την πόρτα μιας και λίγα λεπτά αργότερα αντικαταστάθηκε λόγω τραυματισμού.

Οι γηπεδούχοι με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος όπου τα δύο εξ αυτών ήρθαν στα τελευταία μόλις λεπτά της αναμέτρησης κατάφεραν έστω κι έτσι να αποσπάσουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Πλέον η Ντόρτμουντ ανέβηκε στην 5η θέση με 20 βαθμούς ενώ η Πάντερμπορν παρέμεινε ουραγός της βαθμολογίας με μόλις 5 βαθμούς στο σύνολο.