Διέσυρε τη Ρεάλ η ΤΣΣΚΑ

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας διέσυρε με 0-3 τη Ρεάλ Μαδρίτης για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Champions League, αλλά σε συνδυασμό με τη νίκη της Πλζεν με 2-1 επί της Ρόμα μένει εκτός συνέχειας των ευρωπαϊκών διοργανώσεων.

Ο Σολάρι παρέταξε τη «Βασίλισσα» με αρκετούς νέους παίκτες και το πλήρωσε, αφού το τελικό αποτέλεσμα είναι αρκετά δίκαιο. Οι Ρώσοι πέτυχαν δυο τέρματα προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ενώ το τρίτο που ήταν το «κερασάκι στην τούρτα» ήρθε στο 73’.

Στο άλλο ματς του ομίλου τα γκολ του Κόβαρικ και του Τσόρι, ήταν αρκετά να δώσουν μια σημαντική νίκη στην Πλζεν, επί της Ρόμα και να στείλουν την ομάδα στους «32» του Europa League. Το μοναδικό τέρμα των Ρωμαίων το πέτυχε ο Γιουντέρ.

Σκόρερ: 37’ Σαλόβ, 43’ Σενίκοβ, 73’ Σίγκουρτσον

Κίτρινες: 90+3’ Βαλβέρδε – 78’ Σενίκοβ

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κουρτουά, Οντριοθόλα, Βαγιέχο, Σάντεζ, Μαρσέλο (74’ Καρβαχάλ), Ίσκο, Γιορέντε (58’ Κρόος), Βαλβέρδε, Ασένσιο, Βινίσιους, Μπενζεμά (46’ Μπέιλ)

ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ: Ακινφέεβ, Φερνέντες, Ναμπάμπκιν, Μπεκάο, Μάγκνουσον, Σενίκοβ, Βλάσιτς, Μπιστρόνοβιτς, Ομπλιακόβ (89’ Κουτσάεβ), Σαλόβ (84’ Ερνάντεζ), Σίγκουρτσον