“Διπλό” της Γουλβς επί της Άστον Βίλα

Το απόλυτο των νικών μετά την επανέναρξη της Πρέμιερ Λιγκ πέτυχε η Γουλβς, η οποία νίκησε με 0-1 την Άστον Βίλα μέσα στο “Βίλα Παρκ”.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους “16” του Γιουρόπα Λιγκ πήρε το διπλό με τέρμα του Λέντερ Ντεντόνκερ στο 62ο λεπτό, όταν ύστερα από γρήγορη κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, ο Κάστρο δεν μπόρεσε να εκτελέσει κι ο Βέλγος, που έγινε αποδέκτης της μπάλας, έκανε εξαιρετικό τελείωμα με συρτό σουτ.

Μετά από αυτή τη νίκη, η Γουλβς βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 52 βαθμούς, 3 περισσότερους από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (που έχει ματς λιγότερο). Από την άλλη, η Άστον Βόλα, βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού και τη 19η θέση, σε τριπλή ισοβαθμία με Γουεστ Χαμ και Μπόρνμουθ.