Δύσκολη νίκη για την Ατλέτικο, ισόπαλο το παιχνίδι της Βαλένθια

Για την 25η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν η Βαλένθια έμεινε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στην Λεγανιές και η Ατλέτικο νίκησε την Βιγιαρεάλ με 2-0.

Η Λεγανιές φιλοξένησε την Βαλένθια στην έδρα της και ισοφάρισε στο τέλος και πιο συγκεκριμένα στο 89′ με τον Μπρέθγουέιτ ενώ η Βαλένθια είχε ανοίξει το σκορ του Κοντομπιά στο 22′. Ο Δημήτρης Σιόβας ήταν βασικός σε όλο το 90λεπτο με καλή απόδοση.

Στο Γουάντα Μετροπολιτάνο η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε με 2-0 την Βιγιαρεάλ.
Ο Μορατα άνοιξε το λογαριασμό του με την φανέλα της Ατλέτικο Μαδρίτης στο 34′ ύστερα από την ασίστ του Φιλίπε Λουίς. Ενώ ο Σαούλ με γκολ στο 88′ έκλεισε το σκορ.