Ε-χ-σε την ευκαιρία για την νίκη η Τσέλσι

Μοιράστηκαν βαθμούς Τσέλσι και Τότεναμ.

Μετά από ένα συναρπαστικό ματς Τσέλσι και Τότεναμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στο «Στάμφορντ Μπριτζ» σε αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική της Premier League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με τέρματα των Κουλιμπαλί (19΄) και Τζέιμς (77΄) για να ισοφαρίσει ισάριθμες φορές η Τότεναμ με τον Χόιμπεργκ στο 68΄ και τον Κέιν στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Νωρίτερα, την πρώτη της νίκη στην Premier League μετά από 23 χρόνια σημείωσε η Νότιγχαμ Φόρεστ, που επικράτησε της Γουέστ Χαμ στο «Σίτι Γκράουντ» με 1-0. Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τέρμα του Αβονίγι και κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα, αφού ο Ντιν Χέντερσον απέκρουσε πέναλτι του Ντέκλαν Ράις στο 65΄.