Έ”Χ”ασε την ευκαιρία για το τρίποντο ο Παναιτωλικός

Για την 23η αγωνιστική της Σουπερ Λιγκ ο Παναιτωλικός κόλλησε στο ισόπαλο αποτέλεσμα 1-1 με τον Βόλο.

Στο πρώτο μέρος ο Παναιτωλικός μπήκε δυναμικά έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων. Οι Αγρινιώτες έκαναν την πρώτη τους ευκαιρία στο 12′ με τον Μουνιέ να επιχειρεί σουτ το οποίο κόπηκε από τον Γκαραβέλη.

Ο Βόλος απάντησε στο 20′ με την άστοχη κεφαλια του Τσικα. Ωστόσο τα καναρίνια είχαν το πανω χέρι και απειλουσε συνεχώς με την πιο τρανταχτή το άστοχο σουτ του Άλβαρες στο 34′. Λιγα λεπτα αργότερα οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 με δράστη τον Μουνιέ στο 42′ Με το 1-0 πήγαν οι δυο ομαδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη ο Παναιτωλικός μπήκε με διάθεση να διευρύνει το αποτέλεσμα με τους Ντάουντα, Ντίας και Μουνιέ στο 48′ να μην μπορούν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 58′ ο Παναιτωλικός είχε σπουδαία ευκαιρία με το δυνατό σουτ του Κέβιν.

Λίγα λεπτά αργότερα ο Παναιτωλικός τράνταξε το δοκάρι με το δυνατό σουτ του Άλβαρες. Όσο πλησίαζε το φινάλε της αναμέτρησης τα καναρίνια επιχειρούσαν σουτ όμως η μπάλα δεν τους έκανε το χατίρι.

Στις καθυστερήσεις ήταν χρονική στιγμή που έγιναν πολλά, όπως η διπλή αποβολή των Ντίας και Μάντζη. Αλλά και το γκολ της ισοφάρισεις των φιλοξενούμενων με το Δημόπουλο. Το 1-1 είναι ένα αποτέλεσμα που δεν αφήνει ικανοποιημένη καμιά από τις δυο ομάδες.

Παναιτωλικός: Φερνάντες, Μαλής, Σίεστεντ, Τζανακάκης, Μάρτιν, Ντάλσιο, Αλβάρες (74’ Ταχάρ), Ρόσα, Ντάουντα (81’ Μπαϊροβιτς), Μουνιέ (86’ Ντουάρτε), Ντίας

Βόλος: Γκαραβέλης, Οικονόμου, Τσίκα, Δημόπουλος, Φερράρι (62’ Κάσες), Ντεντάκης (73’ Λύρατζης), Τσοκάνης (78’ Μπαλογιάννης), Γκουαροτσένα, Μουνίθ, Τόρες, Μάντζης