Εύκολα η Ρεάλ Μαδρίτης-Νίκη για Χετάφε

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε άνετα με 3-0 απέναντι στη Λεγανές, ενώ ένα βήμα πιο κοντά στην πρόκριση ήρθε και η Χετάφε, που νίκησε τη Βαγιαδολίδ, στο πλαίσιο της 1ης φάσης των «16» του Copa del Rey.

Ρεάλ Μαδρίτης-Λεγανές

Η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε μια εύκολη νίκη κόντρα στη Λεγανές με 3-0.

Ο Ράμος στο 44’ με εύστοχο πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στο 68ο λεπτό ο Βάθκεθ, έπειτα από ασίστ του Ζούνιορ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το 2-0.

Τη… χαριστική βολή στη Λεγανές έδωσε ο Ζούνιορ στο 77’, μετά από ωραία πάσα του Οντριοθόλα και πέτυχε το τελικό 3-0.

Χετάφε-Βαγιαδολίδ

Νωρίτερα η Χετάφε επικράτησε επί της Βαγιαδολίδ με 1-0 και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στους «8» του Κυπέλλου Ισπανίας.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ντίαζ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και διαμόρφωσε το τελικό 1-0.

Βιγιαρεάλ-Εσπανιόλ

Την ίδια ώρα η Βιγιαρεάλ υποδέχθηκε την Εσπανιόλ και οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2.

Αν και βρέθηκε να χάνει με 0-2 η Βιγιαρεάλ μέχρι το 85’ κατάφερε να γυρίσει το ματς σε 2-2 και να ελπίζει για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Στο 15ο λεπτό ο Νταρντέρ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Ο Λόπεθ στο 71’ σκόραρε και έκανε το 2-0 για την Εσπανιόλ.

Οι γηπεδούχοι όμως δεν τα παράτησαν και στο 85’ ο Εκαμπί μείωσε σε 1-2, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπάκα με κεφαλιά έγραψε το τελικό 2-2.