Έκανε… φιέστα η Ρέιντζερς κόντρα στη Σέλτικ

Ευρεία νίκη της πρωταθλήτριας Ρέιντζερς κόντρα στη Σέλτικ.

Νίκη με 4-1 πήρε η Ρέιντζερς επί της Σέλτικ στο “Άιμπροξ” για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ της Σκωτσέζικης Πρέμιερ Λιγκ.

Οι “διαμαρτυρόμενοι” που είναι ήδη πρωταθλητές, έφτασαν σε μια άνετη επικράτηση, κάνοντας μάλιστα το 4/5 στα φετινά “Old Firms”.

Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ παραμένει αήττητη, ενώ απομένουν τρία παιχνίδια ακόμη για την ολοκλήρωση.

Στο αγωνιστικό, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26′ με τον Κέμαρ Ρουφ.

Λίγα δευτερόλεπτα μετά, ο Κάλουμ Μακ Γκρέγκορ αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα και άφησε τη Σέλτικ με δέκα παίκτες. Ωστόσο στο 30′ οι “καθολικοί” έφεραν το ματς στα ίσα με τον Οντσόν Εντουάρ. Τρία λεπτά αργότερα, η Ρέιντζερς πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Αλφρέντο Μορέλος, με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο 57′ ο Ρουφ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 3-1, ενώ στο 90’+2′ ο Ζερμέν Ντεφόε έκανε το τελικό 4-1.

Έτσι, η Ρέιντζερς έφτασε τους 96 βαθμούς, αφήνοντας στο -23 τη Σέλτικ που παρέμεινε στους 73.