“Έκλεψε” τον βαθμό στις καθυστερήσεις ο Βόλος

Με γκολ στις καθυστερήσεις ο Βόλος πήρε “χρυσή” ισοπαλία στην Τρίπολη επί του Αστέρα

Ο Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Βόλο στο “Θόδωρος Κολοκοτρώνης”, για την εξ’ αναβολής 8η αγωνιστική της Σούπερ λιγκ 1.

Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαράλες, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε την ευκαιρία να κάνει το 2-0 και πάλι από τo σημείο του πέναλτι στο 52′, αλλά ο Κλέιμαν το απέκρουσε.

Ο Βόλος έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Φεράρι στο 90′ και παρόλο το αριθμητικό μειονέκτημα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση στο 94′ με κοντινό πλασέ του Περέα.

Η ομάδα του Ράσταβατς έχει πλέον 13 βαθμούς και βρίσκεται στην 8η θέση, ενώ με έναν βαθμό παραπάνω (14β) και στην 6η είναι ο Βόλος.

Η ομάδα της Τρίπολης φιλοξενεί τον Ατρόμητο την ερχόμενη Δευτέρα ο Αστέρας, φιλοξενεί τον Παναιτωλικό την Κυριακή ο Βόλος.

Κίτρινες: Ιγκλέσιας (Αστέρας), Κολόμπο (Βόλος), Νίνης (Βόλος), Δουβίκας (Αστέρας), Άλβαρες (Αστέρας), Μπαράλες (Αστέρας), Καστάνιο (Αστέρας), Φεράρι (Βόλος)

Κόκκινες: 90′ Φεράρι (Βόλος)

Αστέρας Τρίπολης (Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Άλβαρες (80′ Τασουλής), Καστάνο, Σουάρεθ, Μουνάφο, Ιγκλέσιας (67′ Βαλιέντε), Γκόμες, Σίτο (67′ Τιλίκα), Κρέσπι (86′ Γκαρθία), Μπαράλες

Βόλος (Λόπεθ): Κλέιμαν, Κολόμπο, Σάντσες, Ντεντάκης, Φεράρι, Ριένστρα, Νίνης, Ουάρντα (90’+6′ Kιάκος), Μαρτίνες (46′ Περέα), Μπαρτόλο, Δουβίκας