Έμερι: «Ο Ολυμπιακός άξιζε να νικήσει και να προκριθεί»

Όσα δήλωσε ο Ουνάι Έμερι μετά την ήττα της Άστον Βίλα από τον Ολυμπιακό

Ο Ουνάι Έμερι, μετά τη νίκη του Ολυμπιακού με 2-0 επί της Άστον Βίλα, χαρακτήρισε δίκαιη την πρόκριση της ελληνικής ομάδας στον τελικό του Europa Conference League.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Ο Ολυμπιακός άξιζε να νικήσει και απόψε και να προκριθεί, ήταν η καλύτερη ομάδα. Χάσαμε την ευκαιρία στο πρώτο παιχνίδι. Προσπαθήσουμε να επικεντρωθούμε στο πώς θα παίξουμε 90 λεπτά εδώ. Στο πρώτο ημίχρονο φτιάξαμε ευκαιρίες και τους περιορίσαμε, αλλά εκείνοι σκόραραν.

Είμαστε σε μια διαδικασία. Θέλαμε να παίξουμε ξανά στην Ευρώπη και θα το καταφέρουμε μέσα από την Premier League. Είμαστε ευγνώμονες για τους οπαδούς μας»