Εντυπωσιακή πρεμιέρα για τη Σίτι!

Η Μάντσεστερ Σίτι συνέτριψε με 5-0 τη Γουέστ Χαμ εκτός έδρας και έκανε εντυπωσιακή πρεμιέρα στη Πρέμιερ λιγκ.

Οι «Πολίτες» με δύο τέρματα που κρίθηκαν στο VAR (Ζεζούς και Αγκουέρο) και «χατ-τρικ» του Ραχίμ Στέρλινγκ ολοκλήρωσαν την θριαμβευτική νίκη. Εξαιρετικό ντεμπούτο και για τον Μαχρέζ που είχε δύο ασίστ.

Στο 25` ο Ζεζούς άνοιξε το σκορ για την Σίτι, η οποία διπλασίασε τα τέρματά της στο 51` με τον Στέρλινγκ. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής με ωραίο τελείωμα στο 75ο λεπτό πέτυχε το 0-3, ενώ ο Αγκουέρο με εκτέλεση πέναλτι στο 86′ και το κερασάκι στην τούρτα σημείωσε ο Στέρλινγκ με το προσωπικό του χατ τρικ στο 91′.

Γουέστ Χαμ: Φαμπιάνσκι, Φρέντερικς, Μπαλμπουενά, Ντιόπ, Κρέσγουελ, Γουίλσιρ (56′ Σνόντγκρας), Ράις, Άντερσον (66′ Ερνάντες), Λανσίνι, Αντόνιο (45′ Φορνάλς), Αλέ

Μάντσεστερ Σίτι: Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Λαπόρτ, Ζιντσένκο, Ντε Μπρόινε (79′ Γκουντογκάν), Ρόντρι, Σίλβα (80′ Φόντεν), Μαχρέζ, Ζέσους (69′ Αγουέρο), Στέρλινγκ