Επίδειξη δύναμης από την Ολλανδία

Η Ολλανδία έδειξε το ισχυρό πρόσωπο της και κατάφερε να επικρατήσει απέναντι στους πρωταθλητές κόσμου, φτάνοντας στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η Αρμενία ισοπέδωσε το Γιβραλτάρ και τα Σκόπια συνεχίζουν να έχουν τον πρώτο λόγο στον όμιλο, όπως και η Σλοβακία με την Δανία εκαναν την διαφορά στον όμιλο τους.

Ολλανδία- Γαλλία 2-0

Η Ολλανδία υποδέχθηκε την Γαλλία και κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 της παγκόσμιας πρωταθλήτριας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 44’ με τον Βινάλντουμ και ο Ντεπάι στις καθυστερήσεις έγραψε το 2-0, φτάνοντας έτσι στην δεύτερη θέση με 6 βαθμούς, ενώ η Γαλλία παραμένει πρώτη με 7 βαθμούς.

Σλοβακία – Ουκρανία 4-1

Γκολ και θέαμα πρόσφερε η Σλοβακία στους οπαδούς της, αφού επικράτησε της Ουκρανίας με 4-1 στην μεταξύ τους αναμέτρηση του δευτέρου ομίλου. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Ρούσνακ στο 6 λεπτο, στο 25’ ο Κούτσκα έκανε το 2-0. Στο 47’ η Ουκρανία μείωσε με τον Κονοπλιάνκα, όμως Ζρέλακ στο 52’ και ο Μακ στο 61’ εκαναν το τελικό 4-1. Βαθμολογικά η Σλοβακία πηρε τους πρώτους 3 βαθμούς ενώ η Ουκρανία παρέμεινε πρώτη με 9.

Ουαλία- Δανία 1-2

Η Δανία επικράτησε της Ουαλίας με 2-1 και πέρασε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 7 βαθμούς. Σκόρερ για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Γιόργκενσεν και ο Μπρεϊθγουέιντ. Ο Μπέιλ αν και σκόραρε δεν κατάφερε να αλλάξει κάτι και άφησε την ομάδα του στους 6 βαθμούς.

Κύπρος- Βουλγαρία 1-1

Ισόπαλοι αναδείχτηκαν οι Κύπρος με την Βουλγαρία με σκορ 1-1 στον τρίτο όμιλο του Νεσιονς Λιγκ. Η Κύπρος βρέθηκε μπροστά στο σκορ με τον Ζαχαρίου στο 24’ όμως η φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 89’ με τον Ντιμιτρόφ. Πλέον η Βουλγαρία είναι με δέκα βαθμούς στην δεύτερη θέση ενώ η Κύπρος έχει 5 βαθμούς.

Σλοβενία- Νορβηγία 1-1

Ακόμα ένα παιχνίδι που έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1 με τη Σλοβενία να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με τον Βέρμπιτς στο 9’ όμως η Νορβηγία έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Γιόνσεν στο 85’. Τον δεύτερο πόντο της πήρε η Σλοβενία ενώ με δέκα βαθμούς βρίσκεται στην κορυφή η Νορβηγία.

Γιβραλτάρ- Αρμενία 2-6

Με το επιβλητικό σκορ 6-2 επικράτησε η Αρμενία του Γιβραλτάρ στον τέταρτο όμιλο. Ο Μπαρ στο 10’ έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους όμως ο Μοβσισγιάν, με τέσσερα προσωπικά τέρματα έβαλε στο παιχνίδι την Αρμενία. Τα άλλα δύο γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Καρτασιάν και Καραπετιαν, φτάνοντας έτσι την Αρμενία στους 9 βαθμούς. Από την άλλη λίγο πριν την λήξη ο Πρίστλεϊ μείωσε αλλά δεν κατάφερε να αλλάξει κατι και η ομάδα του μεινε στους 6 βαθμούς.

Λιχτενστάιν – Σκόπια 0-2

Τα Σκόπια επικράτησαν του Λιχτενστάιν με 2-0 στον τέταρτο όμιλο. Ο Μπάρντι 53’ και ο  Ντεστορόβσκι 90+1’ ήταν οι σκόρερ και έτσι τα Σκόπια παρέμειναν πρώτα με 12 βαθμούς, έχοντας έτσι τον πρώτο λογο. Αντίθετα το Λιχτενστάιν είναι στην τελευταία θέση με 3 βαθμούς