Επιστροφή στις νίκες με διπλό η Λιντς

Η Λιντς πήρε το διπλό στην έδρα της Φούλαμ και μετά από τρεις αγωνιστικές επέστρεψε στις νίκες. Στη ζώνη του υποβιβασμού παραμένει η Φούλαμ.

Επιστροφή στις νίκες, μετά από τρεις αγωνιστικές για τη Λιντς που πήρε το διπλό στην έδρα της Φούλαμ επικρατώντας 1-2 για την 29η αγωνιστική της Premier League. Με αυτό το αποτέλεσμα, η Λιντς έφτασε τους 39 πόντους και βρίσκεται στην 11η θέση, αντίθετα οι γηπεδούχοι τα έχουν βρει σκούρα, αφού παρέμειναν στους 26 πόντους και είναι στην 18η θέση.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα στο 8ο λεπτό με τον Άιλινγκ, ωστόσο μετά από έλεγχο στο VAR το γκολ δεν μέτρησε εξαιτίας ενός οριακού οφσάιντ. Στο 29ο λεπτό η Λιντς κατάφερε να πετύχει τελικά δίχτυα, ο Χάρισον έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Μπάμφορντ σκόραρε.

Πριν από το τέλος του ημιχρόνου, η Φούλαμ έφερε το ματς στα ίσα. Ο Λούκμαν εκτέλεσε κόρνερ και ο Άντερσεν με πλασέ έγραψε το 1-1.

Στο 58ο λεπτό η Λιντς απέκτησε ξανά το προβάδισμα. Ο Μπάμφορντ έκλεψε την μπάλα βγήκε στη κόντρα, τροφοδότησε τον Ραφίνια, ο οποίος έγραψε το 1-2.

Φούλαμ: Αρεολά, Αίνα, Άντερσεν, Ανταραμπιόγιο, Ρόμπινσον, Ανγκίζα, Ριντ, Λεμινά, Καβαλέιρο, Λούκμαν, Μάτζα

Λιντς: Μέσλιε, Άιλινγκ, Λιορέντε, Στρούικ, Αλιόσκι, Φίλιπς, Ραφίνια, Ντάλας, Ρόμπερτς, Χάρισον, Μπάμφορντ