Επιτέλους νίκη για Μονακό

Αξιοσημείωτα αποτελέσματα έφερε για άλλη μια αγωνιστική του Σαμπιονά για την 14η αυτή την φορά.
Την πρώτη της νίκη με τον Τιενρί Ανρί στον πάγκο της έκανε η Μονακό με το 0-1 κόντρα στην Καέν. Η Μονεγάσκοι έκαναν σεφτέ με το τέρμα του Ραφαέλ Φαλκάο στο 55ο λεπτό και πέτυχε την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα και βρίσκεται μοιραία στην 19η θέση!
Με το ίδιο σκορ επικράτησε και η Νιμ στο Στρασβούργο με δράστη τον Λιμποχί στο 70′.
Η Ρεμς με γκολ του Τσαβαλερίν και Ντία στο 2′ και το 68′ νίκησε με 2-1 την Γκινγκάμπ που μείωσε προσωρινά με το πέναλτι του Τουράν στο 80′.
Ενώ ισόπαλα έληξαν τα Ντιζόν – Μπορντό χωρίς τέρματα και το Ναντ – Ανζέ με 1-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπαχόκεν στο 5′ και η Ναντ απάντησε στο τέλος με το γκολ του Μαγιντ στο 89′.