Ερυθρός Αστέρας – Παρτιζάν: Στο μηδέν το ντέρμπι των “αιωνίων”

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το Ερυθρός ΑστέραςΠαρτιζάν στο Μαρακανά, στο “αιώνιο ντέρμπι” της Σερβίας, για την 24η αγωνιστική της Super League.

Η ομάδα του Ερυθρού βρίσκεται στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος, έχοντας μαζέψει 63 βαθμούς. Από την άλλη στην δεύτερη θέση και 11 βαθμούς πίσω, βρίσκεται η Παρτιζάν που έχει 52 βαθμούς.

Χωρίς τρελό ρυθμό το πρώτο ημίχρονο. Λίγες φάσεις, μόλις 4, με τις 3 εξ αυτών να είναι για τον Ερυθρό Αστέρα. Σκληρό παιχνίδι με αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα, με 8 κίτρινες κάρτες, αλλά καμία κόκκινη!

Στο 16′ ο Ερυθρός απείλησε με τον Γιόβανσιτς, αλλά ο Στόκοβιτς απέκρουσε την μπάλα. Ο Μπεν έχασε μια μεγάλη ευκαιρία στο 19ο λεπτό. Ο επιθετικός από τις Κομόρες βρήκε ελεύθερο χώρο, δοκίμασε ένα σουτ, αλλά και πάλι ο Στόκοβιτς κράτησε το μηδέν.

Ίδιο το σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο. Μοναδική καλή στιγμή, η χαμένη ευκαιρία του Νάτχο στο 63′ ο Ισραηλινός βρέθηκε στο όριο της περιοχής, δοκίμασε ένα σουτ, με τον τερματοφύλακα βτων γηπεδούχων να του λέει όχι.

Έτσι το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος.