Εθνική Νεανίδων: Νέα ήττα από το Ισραήλ

Νέα φιλική ήττα από το Ισραήλ γνώρισε η Εθνική ομάδα μπάσκετ των Νεανίδων.

Δεν τα κατάφερε η Εθνική Νεανίδων στο τελευταίο της φιλικό παιχνίδι πριν την έναρξη των υποχρεώσεών της για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U18 που θα διεξαχθεί 6-14 Αυγούστου στο Ηράκλειο της Κρήτης, καθώς γνώρισε την ήττα με 81-48 στο κλειστό «Δύο Αοράκια».

Η Εθνική έχασε από νωρίς την επαφή με το σκορ, ενώ δεν μπόρεσε να βρει ρυθμό. Το Ισραήλ άρχισε να χτίζει μια διαφορά, η οποία διευρύνθηκε στο δεύτερο ημίχρονο φτάνοντας στη νίκη με 81-48.

Πρώτη σκόρερ με 11 πόντους ήταν η Δαμουλάκη.

Δεκάλεπτα: 12-21, 24-34, 35-60, 48-81
Ελλάδα (Κεραμιδάς): Δαμουλάκη 11(1), Αλεξιά 11, Κιολέογλου, Μπαξεβάνου 2, Τσάμη, Χρηστάκη, Παναγιωτίδη, Κελεμένη 4, Παλάσκα 2, Βασιλείου 6, Γκουζέλου, Σταματάκη 6, Σταμούλου, Κούπερ 6.