Europa Conference League: Η κλήρωση της ΑΕΚ και του Άρη

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του β’ προκριματικού του Europa Conference League – Οι αντίπαλοι ΑΕΚ και Άρη.

ΑΕΚ και Άρης έμαθαν τους αντιπάλους τους στον β’ προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

Η ΑΕΚ θα παίξει με τον νικητή του ζευγαριού Βελέζ ΜόσταρΚολερέιν, ενώ ο Άρης θα αγωνιστεί με την Αστάνα.

Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν στις 22 Ιουλίου και οι επαναληπτικοί στις 29 του ίδιου μήνα.

Αναλυτικά τα ζευγάρια του β’ προκριματικού του Conference League:

Μονοπάτι πρωταθλητών

Teuta (ALB) / Sheriff Tiraspol (MDA) vs UEFA Champions League preliminary round beaten finalistMalmö (SWE) / Riga FC (LVA) vs Shkëndija (MKD) / Mura (SVN)

Dinamo Tbilisi (GEO) / Neftçi (AZE) vs Maccabi Haifa (ISR) / Kairat Almaty (KAZ)

HJK Helsinki (FIN) / Budućnost Podgorica (MNE) vs HB Tórshavn (FRO) / Inter Club D’Escaldes (AND)

Žalgiris Vilnius (LTU) / Linfield (NIR) vs CFR Cluj (ROU) / Borac Banja Luka (BIH)

Ludogorets 1945 (BUL) / FC Shakhtyor Soligorsk (BLR) vs Fola Esch (LUX) / Lincoln Red Imps FC (GIB)

Folgore (SMR) / FC Prishtina (KOS) vs Flora Tallinn (EST) / Hibernians (MLT)

Ferencváros TC (HUN) / UEFA Champions League preliminary round winners vs Connah’s Quay Nomads (WAL) / Alashkert (ARM)

Dinamo Zagreb (CRO) / Valur (ISL) vs Bodø/Glimt (NOR) / Legia Warszawa (POL)

Μονοπάτι μη πρωταθλητών

FC Noah (ARM) / KuPS Kuopio (FIN) vs Vorskla Poltava (UKR)

FCSB (ROU) vs Shakhter Karagandy (KAZ)

Arda Kardzhali (BUL) vs Hapoel Beer-Sheva (ISR)

Apollon Limassol (CYP) vs Žilina (SVK) / Dila Gori (GEO)

Čukarički (SRB) vs Sumgait (AZE)

Gagra (GEO) / Sutjeska (MNE) vs Maccabi Tel-Aviv (ISR)

Astana (KAZ) vs Aris Thessaloniki (GRE)

Sileks (MKD) / Petrocub-Hincesti (MDA) vs Sivasspor (TUR)

AEL Limassol (CYP) vs Široki Brijeg (BIH) / Vllaznia (ALB)

Sochi (RUS) vs Keşla (AZE)

Elfsborg (SWE) vs Milsami Orhei (MDA) / FK Sarajevo (BIH)

RFS (LVA) / KÍ Klaksvík (FRO) vs Inter Turku (FIN) / Puskás Akadémia (HUN)

Dinamo Batumi (GEO) / Tre Penne (SMR) vs BATE Borisov (BLR)

Partizan (SRB) vs Dunajská Streda (SVK)

Dundalk (IRL) / Newtown (WAL) vs Levadia Tallinn (EST) / St Joseph’s (GIB)

Sant Julià (AND) / Gzira United (MLT) vs Rijeka (CRO)

Viktoria Plzeň (CZE) vs Dynamo Brest (BLR)

Europa FC (GIB) / Kauno Žalgiris (LTU) vs Glentoran (NIR) / The New Saints (WAL)

Domžale (SVN) / Swift Hesper (LUX) vs Honka Espoo (FIN) /NSÍ Runavík (FRO)

CSKA-Sofia (BUL) vs Struga (MKD) / Liepāja (LVA)

Shkupi (MKD) / Llapi (KOS) vs Santa Clara (POR)

Hibernian (SCO) vs Mons Calpe (GIB) / FC Santa Coloma (AND)

Bala Town (WAL) / Larne (NIR) vs AGF Aarhus (DEN)

Gent (BEL) vs Vålerenga (NOR)

Dudelange (LUX) vs Stjarnan (ISL) / Bohemians (IRL)

Velež (BIH) / Coleraine (NIR) vs AEK Athens (GRE)

Qarabağ (AZE) vs Ashdod (ISR)

Lokomotiv Plovdiv (BUL) vs Slovácko (CZE)

Fehérvár (HUN) / Ararat Yerevan (ARM) vs Paide Linnameeskond (EST) / Śląsk Wrocław (POL)

Universitatea Craiova (ROU) vs Laçi (ALB) / Podgorica (MNE)

Dečić (MNE) / Drita (KOS) vs Feyenoord (NED)

Basel 1893 (SUI) vs Sfintul Gheorghe (MDA) / Partizani (ALB)

Pogoń Szczecin (POL) vs Osijek (CRO)

Austria Wien (AUT) vs Racing FC Union Lëtzebuerg (LUX) / Breidablik (ISL)

Olimpija Ljubljana (SVN) vs La Fiorita (SMR) / Birkirkara (MLT)

Hammarby (SWE) vs Maribor (SVN) / Urartu (ARM)

Molde (NOR) vs Servette (SUI)

Újpest (HUN) vs Vaduz (LIE)

FC Spartak Trnava (SVK) / Mosta (MLT) vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (ROU)

FH Hafnarfjördur (ISL) / Sligo Rovers (IRL) vs Rosenborg (NOR)

Copenhagen (DEN) vs Torpedo-Belaz Zhodino (BLR)

Panevezys (LTU) vs Vojvodina (SRB)

Hajduk Split (CRO) vs Tobol Kostanay (KAZ)

Aberdeen (SCO) vs BK Häcken (SWE)

 

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας στην ιστοσελίδα μας. Με την περιήγησή σας σε αυτή στην ιστοσελίδα συμφωνείτε με τη χρήση cookies. Δείτε όλες τις λεπτομέρειες τους όρους χρήσης και τις προϋποθέσεις. ΔΕΧΟΜΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ