Ευρωλίγκα: Έκανε το 0-2 η Παρτίζαν σε ένα ματς που διακόπηκε στο 38ο λεπτό λόγω σύρραξης

Η εξωπραγματική Παρτίζαν έκανε το 2-0 με τη Ρεάλ σε μια αναμέτρηση όμως που στιγματίστηκε από συμπλοκές μεταξύ των παικτών γεγονός που ανάγκασε τους διαιτητές να διακόψουν πρόωρα το Game 2.

Η Παρτίζαν σε ματς που δεν ολοκληρώθηκε λόγω συμπλοκής μεταξύ των παικτών, νίκησε τη Ρεάλ με 95-80 και θέλει πλέον μία νίκη ώστε να βρεθεί στο Final-Four του Κάουνας.

Σε μια αναμέτρηση που πάντως στιγματίστηκε από ακραία σύρραξη μετά από “βρόμικο” φάουλ του Σέρχιο Γιουλ στον Κέβιν Πάντερ ενώ είχαν όλα κριθεί και τελικά ολοκληρώθηκε με απόφαση των διαιτητών στο 1:40 πριν από το φινάλε! Κάτι που δεν είχαμε δει ποτέ στην ιστορία της διοργάνωσης.

Μέσα σε όλα υπήρχε και αναμέτρηση με την Παρτίζαν να κάνει το καλύτερο φετινό της παιχνίδι να εγκλωβίζει τη Ρεάλ, να βγάζει ενέργεια τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, ενώ εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον το κενό των γηπεδούχων στη θέση “5” μετά και από την απουσία του Τάβαρες.

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς ήταν καλύτερη στο παρκέ απέναντι στη Ρεάλ, είχε από το ξεκίνημα το προβάδισμα και δεν απειλήθηκε σχεδόν ποτέ και πλέον πηγαίνει στο Βελιγράδι για να τελειώσει τη δουλειά.

Οι οπαδοί των Μαδριλένων άρχισαν να αποχωρούν από το Wizink Center πέντε λεπτά πριν από το φινάλε και πλέον, στη Σταρκ Αρένα, μοιάζει πολύ δύσκολο η Παρτίζαν να μην πάρει ένα από τα επόμενα δύο παιχνίδια.

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ράντοβιτς, Λάτισεβς, Ρότσα

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-31, 37-51, 62-76, 80-95 με διακοπή 1:40 πριν από το φινάλε

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Ματέο): Γουίλιαμς-Γκος 6 (1/4 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 1/2 βολές), Ράντολφ, Φερνάντεθ 16 (2/3 δίποντα, 4/6 τρίποντα), Χάνγκα, Χεζόνια 16 (3/6 δίποντα, 2/5 τρίποντα, 4/5 βολές), Ροντρίγκεθ 2, Ντεκ 8 (7 ριμπάουντ), Πουαριέ 12 (4/6 δίποντα, 4/4 βολές, 7 ριμπάουντ), Γιουλ 4 (0/4 τρίποντα, 4 ασίστ), Γιαμπουσέλε 3 (1), Μούσα 13 (4/4 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 5/6 βολές)

ΠΑΡΤΙΖΑΝ (Ομπράντοβιτς): ΛεΝτέι 15 (2/3 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 2/3 βολές, 6 ριμπάουντ), Αβράμοβιτς 7 (1), Παπαπέτρου 6 (2/3 δίποντα, 2/2 βολές), Έξουμ 19 (3/5 δίποντα, 2/7 τρίποντα, 7/8 βολές), Νάναλι 16 (2/3 τρίποντα, 10/10 βολές), Λεσόρ 10 (4/6 δίποντα, 2/2 βολές, 9 ριμπάουντ), Τριφούνοβιτς, Μάνταρ 4