Ευρωλίγκα: Νίκησε η Μπάγερν και όλα πλέον θα κριθούν στη Βαρκελώνη.

Με άμυνα που έσπαγε κόκκαλα και με πάθος που περίσσευε η Μπάγερν νίκησε την Μπαρτσελόνα και έστειλε τη σειρά σε 5ο παιχνίδι.

Η Μπάγερν δεν θέλει να πεθάνει ακόμα, νίκησε στο Game  με 58-52 την Μπαρτσελόνα και έστειλε τη σειρά να ολοκληρωθεί στη Βαρκελώνη.

Η ομάδα του Τρινκέρι είχε πάθος, ήταν προσηλωμένη στο στόχο της και με μεγάλο της όπλο και σύμμαχο την άμυνα καθάρισε την Μπαρτσελόνα ισοφαρίζοντας τη σειρά σε 2-2.

Η Μπάγερν ήταν καλύτερη καθ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης καθώς πήρε από την αρχή το προβάδισμα και μάλιστα κατάφερε να προηγηθεί με +12 στο 15ο λεπτό (29-15) και με +11 στο ημίχρονο(36-25) δείχνοντας ότι είναι το αφεντικό.

Το +11 του ημιχρόνου έγινε +16 στο 30ο λέπτο με την Μπάγερν να επικρατεί πλήρως και στις δυο πλευρές του παρκέ και την Μπαρτσελόνα να έχει στο μυαλό της περισσότερο το Game 5 της σειράς παρά να προσπαθήσει να μπει και πάλι στην αναμέτρηση.

Η κατάσταση όσον αφορά την νικήτρια ομάδα δεν άλλαξε και πλέον όλα θα κριθούν στο 5ο και τελευταίο παιχνίδι ένα ματς που δίνει πρόκριση στην μεγάλη γιορτή του Ευρωπαϊκού μπάσκετ το final-four.