Ευρωλίγκα: Στα ίδια ο Ολυμπιακός, κλείδωσε την πρωτιά η Μπαρτσελόνα

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από τη Ρεάλ στην Μαδρίτη αλλά παρέμεινε στην ίδια θέση της βαθμολογίας, την ίδια στιγμή που η Μπαρτσελόνα κλείδωσε την πρωτιά στην κανονική περίοδο.

Ο Ολυμπιακός γνώρισε την ήττα από τη Ρεάλ στην Μαδρίτη παραμένοντας όμως στην 12η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 15-18.

Η Μπαρτσελόνα κλείδωσε με την νίκη της στην Κωνσταντινούπολη επί της Φενέρ την πρωτιά στην regular season και πλέον κάνει τα σχέδια της από τη pole-position για τα πλέι-οφ εκεί όπου κατά πάσα πιθανότητα θα έχει και τον Πάου Γκασόλ.

Τέλος μάχη θα δοθεί για τις δύο τελευταίες θέσεις που οδηγούν στα πλέι-οφ με τις Ρεάλ και Ζενίτ να έχουν πάρει προβάδισμα και τις Μπασκόνια και Βαλένθια να καραδοκούν.