FA Cup: Άνετα με τεσσάρα η Μάντσεστερ Σίτι

Με τεσσάρα επί της Τσέλσι, η Μάντσεστερ Σίτι πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.

Σε «περίπατο» μετέτρεψε η Μάντσεστερ Σίτι το ντέρμπι με την Τσέλσι, στο πλαίσιο της φάσης των «64» του Κυπέλλου Αγγλίας, παίρνοντας εύκολα την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης με 4-0.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο και πολύ γρήγορα εξασφάλισε την πρόκριση, προηγούμενη μέσα σε 15 λεπτά με 3-0 με τα γκολ των Μαχρέζ (23′), Αλβαρεζ (30′ πεν.) και Φόντεν (38′). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μαχρέζ με πέναλτι στο 85ο λεπτό.