FA Cup: Νικήτρια του κυπέλλου Αγγλίας η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατέκτησε το κύπελλο Αγγλίας επί της συμπολίτισσας Σίτι

Παρόλο που δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 1-2 της Μάντσεστερ Σίτι και είναι η νέα κυπελλούχος Αγγλίας.

Οι “κόκκινοι διάβολοι” έφτασαν τους 13 τίτλους και βρίσκονται στην δεύτερη θέση πίσω από την Άρσεναλ.

Το σκορ για την ομάδα του Ερίκ Τεν Χαγκ άνοιξε στο 30′ με τον Γκαρνάτσο να εκμεταλλεύετε το λάθος του τερματοφύλακα της Σίτυ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Γιουνάιτεντ έκανε δύο τα τέρματά της με τον Μάινο στο 39ο λεπτό. Ο Φερνάντες πάσαρε τον νεαρό και αυτός με ωραίο τελείωμα βρήκε το βάθος της εστίας.

Το τελικό 1-2 έγραψε ο Τζέρεμι Ντοκού με βολίδα στην αριστερή γωνία των φιλοξενούμενων.