FA Cup: Πρόκριση στους “32” για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε την Έβερτον και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.

Για μία θέση στην φάση των “32” αγωνίστηκαν Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Έβερτον με τους κόκκινους διαβόλους να επικρατούν με 3-1 και να περνούν το εισιτήριο για τα προημιτελικά.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Άντονι, νωρίς στο παιχνίδι μόλις στο 4ο λεπτό. Η Έβερτον απάντησε με τον Κόαντι δέκα λεπτά αργότερα.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, η Γιουνάιτεντ έκανε το 2-1 με το αυτογκόλ του Κόαντι στο 52′ και ο Ράσφορντ στο 97ο λεπτό κλείδωσε την νίκη για την καλύτερη ψυχολογία ενόψει της συνέχειας.