Φεράν Τόρες: «Κάθε παίκτης ονειρεύεται να πετύχει χατ-τρικ με την χώρα του»

Ευτυχισμένος για την ευρεία νίκη κόντρα στην Γερμανία, αλλά και τα τρία γκολ που πέτυχε, έδειξε μέσω δηλώσεων του ο Φεράν Τόρες.

Ο Φεράν Τόρες ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στην επιβλητική νίκη με 6-0 της Ισπανίας επί της Γερμανίας, το βράδυ της Τρίτης (17/11). Ο άσος της Μάντσεστερ Σίτι πέτυχε χατ-τρικ, σκοράροντας το δεύτερο, τέταρτο και πέμπτο τέρμα των «ρόχας».

Σε δηλώσεις του μετά την λήξη του παιχνιδιού, ο Ισπανός ανέφερε: «Πήραμε την πρωτοβουλία από το πρώτο λεπτό, τους βγάλαμε από το παιχνίδι και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι».

Ο 20χρονος δεν έκρυψε και την χαρά του, μετά τα τρία γκολ που πέτυχε: «Κάθε παίκτης ονειρεύεται να σκοράρει χατ-τρικ και να μπορεί να το κάνει ενάντια σε μια εθνική ομάδα όπως η Γερμανία», είπε.

Μάλιστα, σε ηλικία 20 ετών και 262 ημερών έγινε ο νεότερος παίκτης που σημείωσε χατ-τρικ για την Ισπανία, από τον Οκτώβριο του 2005, όταν ο Σέρχιο Ράμος είχε σκοράρει τρεις φορές απέναντι στο Σαν Μαρίνο σε ηλικία 19 ετών και 196 ημερών.