Φιλική «4άρα» του Αστέρα Τρίπολης επί του Απόλλωνα Σμύρνης

Δεύτερη συνεχόμενη φιλική «4άρα» του Αστέρα Τρίπολης, αυτή τη φορά απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με 4-0 του Απόλλωνα Σμύρνης, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που διεξήχθη στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”.

Οι “κιτρινομπλέ” σημείωσαν δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο πρώτο 45λεπτο ο Regis με σουτ άνοιξε το σκορ στο 15′, μετά από σέντρα του Alvarez, ενώ στο 30′ ο Benito και ο Regis συνεργάστηκαν και ο Riera έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Barrales έκανε το 3-0 με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Sito και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Soni με σουτ μέσα από την περιοχή.

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής (37′ Σγουρής), Carmona (37′ Ντάικο), Alvarez, Χριστόπουλος, Castano, Valiente, Κανελλόπουλος, Regis, Tilica, Riera, Benito

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Σγουρής (56′ Παπαδόπουλος), Garcia, Τασουλής, Atienza, Αντζουλάς, Iglesias, Santafe, Sito (83′ Μιχόπουλος), Ali Baba, Soni, Barrales

Απόλλων Σμύρνης: Βέρχουλστ (76’ Κότσαρης), Ντεντάκης, Τουτουαρίμα (62’ Βιτλής), Ράιλι, Ντομίνγκες (46’ Λισγάρας), Κάστρο, Κραγιόπουλος, Ρώσση (46’ Φατιόν), Τσιλούλης (46’ Μπαξεβανίδης), Παμλίδης (46’ Παπαγεωργίου, 87’ Γκούφας), Ντάουντα (46’ Ιωαννίδης).