Φιλική ισοπαλία για Παναιτωλικό και Βόλο

Στην ισοπαλία έμειναν Βόλος και Παναιτωλικός.

Παναιτωλικός και Βόλος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο μεταξύ τους φιλικό αγώνα, που δεν έγινε στην έδρα κανενός από τους δύο αντίπαλους αλλά στη Λαμία.

Στα πρώτα λεπτά του Α’ μέρους ήταν αναγνωριστικά καθως και οι ομάδες προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματα τους. Ο Βόλος είχε την πρώτη του ευκαιρία με τον Άλχο στο 11’ ο Καπίνο απέκρουσε δύσκολα, δύο λεπτά αργότερα ο Παναιτωλικός (13’) πέρασε μπροστά σκορ με τον Πέδρο  εκμεταλλευόμενος το λάθος του Κρούζλιακ .

Στο 17′ ο Κόστιτς μπλόκαρε την μπάλα έπειτα από την εκτέλεση φάουλ του Μπουζούκη, στο 27′ ο Καπίνο έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Μύγα. Στο 40′ ο Φρεντ Ντουάρτε έκανε το σουτ η μπάλα κατέληξε κόρνερ. Lίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου o Πέδρο τραυματίστηκε στο γόνατο, με τους ανθρώπους της ομάδας του Αγρινίου να αγωνιούν.

Στην επανάληψη  ο ρυθμός έπεσε με αποτέλεσμα η πρώτη καλή φάση να είναι στο 79’ με το δοκάρι του  Λούνα. Όσο περνούσαν τα λεπτά  οι Θεσσαλοί  έδειχναν πιο μαχητικοί και πίεζαν  η πίεση  απέφερε  καρπούς έφεραν το ματς στα ίσια με τον Τάχατο στο 89΄.

Οι Αγρινιώτες στις καθυστερήσεις προσπάθησαν να φύγουν με την νίκη αλλά ο Παπαδόπουλος είπε «όχι» στους Βοΐλη και Μπρούνο Ντουάρτε .