Φιλική ήττα για τον Παναιτωλικό

Ηττήθηκε στο πρώτο του φιλικό ο Παναιτωλικός από τον Αστέρα.

Η Αστέρας Τρίπολης μπήκε με το δεξί στις φιλικές αναμετρήσεις νικώντας τον Παναιτωλικό με 1-2.

Ο αγώνας ξεκίνησε με πολλές ευκαιρίες από τις δύο ομάδες, αλλά τα γκολ αργούσαν να έρθουν. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με το σκορ στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες της Αστέρας Τρίπολης δείχνοντας μεγαλύτερη αποφασιστικότητα και ομαδικότητα κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με το γκολ του Μπαρτόλο στο 55’.

Οι παίκτες του Παναιτωλικού αντέδρασαν και μείωσαν το σκορ στο 65′με τον Χρήστο Μπελεβώνη, Ο Αστέρας, πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και βρήκε το γκολ της νίκης με τον Μάντζη να κάνει το τελικό 1-2 στο 76’.