Φιλική νίκη επί του Κισσαμικού, με τα νέα πρόσωπα

Την πρώτη τους εμφάνιση με τη φανέλα του Ολυμπιακού έκαναν σήμερα οι Γκιγιέρμε και Ναουέλ στο φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο τον ΑΟΧ Κισσαμικό. Οι ερυθρόλευκοι έχοντας στην 11άδα τους αρκετούς ποδοσφαιριστές οι οποίοι μέχρι τώρα δεν έχουν πολύ χρόνο συμμετοχής στα μέχρι τώρα παιχνίδια της ομάδας, επικράτησαν 3-2.

Όλα τα τέρματα του φιλικού ματς επετεύχθησαν στο δεύτερο 45λεπτο, με τους Γκερέρο, Φετφατζίδη και Μάνο να σκοράρουν για τους Πειραιώτες.

Ο Μαρτίνς ξεκίνησε τον αγώνα με τους Χουτεσιώτη, Πάρντο, Κούτρη, Μιράντα, Πέιο, Γκιγιέρμε, Φετφατζίδη, Βρουσάι, Ποντένσε, Ναουέλ και Μάνο στην επίθεση. Στο δεύτερο μέρος ο Μαρτίνς έκανε αρκετές αλλαγές χρησιμοποιώντας παίκτες από την Ακαδημια.