Φιλική νίκη της εθνικής Ελλάδας U21

Η Εθνική Ελλάδος στην κατηγορία κάτω των 21 αντιμετώπισε σε φιλική αναμέτρηση την αντίστοιχη ομάδα της Γεωργίας και επικράτησε με 3-0.

Με το γκολ του Βρουσάι στο 30′, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πήρε προβάδισμα στο σκορ με 1-0, ενώ πριν το ημίχρονο κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα. Στο 35′, ο Παυλίδης ανέλαβε να εκτελέσει το κερδισμένο πέναλτι και ευστόχησε από τα 11 μέτρα για το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος, η Ελλάδα κατάφερε να βρει δίχτυα για τρίτη φορά στο 68′. Ο Οικονομίδης κατάφερε να βρει το χώρο και να κάνει το 3-0. Η αντίπαλη ομάδα δεν κατάφερε να αντιδράσει και να μειώσει ως το τέλος της αναμέτρησης, με αποτέλεσμα το 3-0 να μείνει ως το τέλος.