Φιλική νίκη του Ολυμπιακού επί της Ομόνοιας

Φιλική νίκη με 3-0 επί της Ομόνοιας Λευκωσίας πέτυχε ο Ολυμπιακός.

Οκτώ ημέρες πριν τον επαναληπτικό κόντρα στη Γουλβς, οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχθηκαν την ομόνοια στις εγκαταστάσεις του Ρέντη σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα.

Σκόρερ για τους Πειραιώτες ο Μαντί Καμαρά στο 39’, ο Ματιέ Βαλμπουενά στο 45’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ και ο Λάζαρ Ραντζέλοβιτς στο 54’.

Σε πολύ καλή κατάσταση παρουσιάστηκε η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς, ενώ στα αξιοσημείωτα ήταν και η επιστροφή στου Ρέντη για τον Ματ Ντάρμπισιρ, ως αντίπαλος αυτή τη φορά, ο οποίος είχε φορέσει τα ερυθρόλευκα τη διετία 2009-2010.

Στο 39ο λεπτό, ο Καμαρά με διπλή προσπάθεια, ύστερα από λάθος του Λούφτνερ, νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 1-0.

Στο 45’ ο Βαλμπουενά με ωραία εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από την περιοχή έκανε το 2-0, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 54’ ο Ραντζέλοβιτς.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα (78’ Αλέν), Γκασπάρ (64’ Τοροσίδης), Μπα, Σισέ (64’ Παπαδόπουλος), Τσιμίκας, Καμαρά, Μπουχαλάκης (64’ Καφού), Γκιλιέρμε, Μασούρας (46’ Ραντζέλοβιτς), Βαλμπουενά (59’ Φορτούνης), Ελ Αραμπί (64’ Λοβέρα).

Ομόνοια (Χένινγκ Μπεργκ): Φαμπιάνο, Χούμποτσαν (64’ Λοΐζου), Λανγκ, Λούφτνερ, Λέτσγιακς (74’ Κίκο), Γκόμες (64’ Κούσουλος), Γκόμεθ (78’ Σάββα), Μποτεάκ (74’ Τζιωνής), Μαυρίας, Τιάγκο, Κακουλλής (74’ Ντάρμπισιρ).