Φιλική νίκη του Παναιτωλικού επί του Απόλλωνα Σμύρνης

Με τέρμα του Μαλή στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός νίκησε τον Απόλλωνα Σμύρνης

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα στο Emileon, ο Παναιτωλικός επικράτησε του Απόλλωνα Σμύρνης με 1-0.

To παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο να διεξαχθεί στη Ριζούπολη, αλλά τελικά έγινε στο Αγρίνιο λόγω προβλήματος στον χλοοτάπητα.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 77ο λεπτό ο Μαλής μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντουάρτε. Στο 36’, ο Σλίβκα έπιασε ένα δυνατό σουτ το οποίο τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Ροντρίγκες.

Παναιτωλικός (Αναστασίου): Ροντρίγκες, Λούι, Βργκοτς, Κορνέλιους (68’ Μαλής), Χουχούμης, Τσιγγάρας, Φλόρες, Μεντόσα (71’ Ντουάρτε), Μπαρμπόσα (71’ Μόρσεϊ), Ντίας (78’ Βέργος, 84’ Περέιρα), Καρέλης.

Απόλλων Σμύρνης (Πετράκης): Βέρχουλστ, Μπαξεβανίδης (67’ Ντεντάκης), Τουτουαρίμα (67’ Βιτλής), Λισγάρας, Ραΐλι (5’ Παπαγεωργίου), Φατιόν, Κάστρο (67’ Ματέι), Σλίβκα, Τσιλούλης (67’ Μαρτίνες), Παμλίδης (67’ Κραγιόπουλος), Ντάουντα (67’ Ιωαννίδης).