Γιώργος Σίμος:«Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους παίκτες μας »

Μετά την χθεσινή νίκη του ΟΦΗ με 1-0 επί του Ατρομήτου, ο Γιώργος Σίμος και ο  Βίτορ Φιγκεϊρεδο έκαναν δηλώσεις στην κάμερα της NOVA.

Αναλυτικά όσα είπε ο Γιώργος Σίμος στο συνδρομητικό κανάλι:

«Ήταν το πιο σημαντικό μέχρι το επόμενο. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους παίκτες μας. Τους αγαπάμε, τους ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου. Υπήρχαν δύο διαφορετικά ημίχρονα, στο πρώτο υπήρχε ένα στρες που δεν μας άφησε να ελέγξουμε τον αγώνα και δεν ήταν από τα καλύτερά μας ημίχρονα. Στο δεύτερο, αυτό βελτιώθηκε, είχαμε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και στο τέλος πήραμε μια δίκαιη νίκη με βάση την απόδοσή μας. Θέλω να ευχαριστήσω τους παίκτες μας, μεγαλώνουν σιγά σιγά την ομάδα και μεγαλώνουν και οι ίδιοι, γιατί δεν είναι πολλοί που έχουν παίξει σημαντικά παιχνίδια, όμως έδειξαν ότι έχουν την ικανότητα και την προσωπικότητα και το έδειξαν σε ένα σημαντικό παιχνίδι. Αυτό τελείωσε και πρέπει να αρχίσουμε να προετοιμαζόμαστε για το επόμενο, που είναι εξίσου σημαντικό. Χρειάζεται να έχουμε την ίδια και καλύτερη απόδοση και να είμαστε αποτελεσματικοί».

Ενώ ο Φιγκεϊρεδο δήλωσε:

«Είμαστε κοντά στην έκτη θέση και το αξίζουμε. Εννοείται ότι ονειρεύομαι να σκοράρω εδώ και στην Ευρώπη».

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης  ο Μιχάλης Μπούσης μπήκε στον αγωνιστικό χώρο, αγκάλιασε τους παίκτες της ομάδας του και πανηγύρισε αυτή τη μεγάλη νίκη που ίσως στο τέλος κρίνει για τον ΟΦΗ την είσοδό του στην πρώτη εξάδα και τη συμμετοχή του στα πλέι οφ.