Γιούργκεν Κλοπ: «Συνειδητοποιώ ότι είμαι ένας μεγάλος λούζερ»

Ο Γιούργκεν Κλοπ μίλησε μετά το τέλος της αναμέτρησης και την ήττα στην παράταση από την Ατλέτικο Μαδρίτης. Εμφανώς συντετριμμένος, αλλά και απογοητευμένος, ο προπονητής της Λίβερπουλ, από τον αποκλεισμό στην φάση των «16» του Champions League.

Συγκεκριμένα ο Γερμανός τεχνικός, ανέφερε: «Ψάχνω τις σωστές λέξεις για να είμαι ειλικρινής. Το κύριο λάθος μας ήταν μάλλον ότι σκοράραμε το δεύτερο γκολ πέντε λεπτά πιο αργά, στην παράταση. Το 90λεπτο ήταν τρομερό, παίξαμε καταπληκτικά. Τα παιδιά παίξανε φοβερά, βάλαμε το δεύτερο γκολ και είδαμε όλα τα γκολ που φάγαμε και δεν έπρεπε να δεχτούμε κανένα από αυτά. Είναι δύσκολο να περιγράψεις αυτά τα γκολ, αλλά έτσι είναι. Τα παιδιά πάλεψαν πραγματικά και το μόνο που μπορώ να πω είναι ευχαριστώ για αυτήν την βόλτα στο Champions League».

«Θα επιστρέψουμε, αλλά προς το παρόν έτσι έχουν τα πράγματα. Το 2-1 δεν ήταν καλό αλλά δεν ήταν πρόβλημα, ενώ το δεύτερο γκολ που δεχτήκαμε μας δημιούργησε μεγάλο πρόβλημα. Θα επιστρέψουμε. Είμαι πολύ χαρούμενος με την εικόνα. Είναι πολύ δύσκολο να παίξεις με μία τέτοια ομάδα, δεν καταλαβαίνω γιατί παίζουν έτσι με την ποιότητα που έχουν. Δεν το καταλαβαίνω. Δε νιώθω καλά σήμερα για να είμαι ειλικρινής. Συνειδητοποιώ ότι είμαι ένας μεγάλος λούζερ, ειδικά από τη στιγμή που τα παιδιά προσπάθησαν τόσο πολύ. Ξέρω ότι είχαμε τυχερές στιγμές σε αυτά τα χρόνια, όμως σήμερα όλα ήταν εναντίον μας στις καθοριστικές στιγμές. Αλλά είμαι περήφανος για τα παιδιά».