Γιοβάνοβιτς: «Δεν είχαμε ατομικές ευκαιρίες»

Στο κακό αποτέλεσμα, αλλά και στις ευκαιρίες που δεν είχε η ομάδα αναφέρθηκε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς

Παναθηναϊκός και Βόλος αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς σκορ (0-0) στη Λεωφόρο, στην 2η αγωνιστική των play off, με τους γηπεδούχους να έχουν μεγάλη ευκαιρία με το πέναλτι που έχασε ο Σποράρ στις καθυστερήσεις.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, μετά το τέλος της αναμέτρησης, παραδέχθηκε ότι το αποτέλεσμα ήταν κακό για την κούρσα του τίτλου, ενώ δεν παρέλειψε να αναφέρει και το γεγονός ότι η ομάδα δεν είχε τις απαραίτητες ευκαιρίες για να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα.

Όσα δήλωσε:

«Ήταν δύσκολο το παιχνίδι γιατί ο Βόλος είχε πολλούς παίκτες έξω από περιοχή, ήταν απαιτητικό να βρούμε ευκαιρίες. Χρειαζόμασταν πιο πολλές ατομικές ενέργειες για να βρούμε ευκαιρίες, σε ένα τέτοιο παιχνίδι χρειάζεσαι σίγουρα ατομικές προσπάθειες και δεν τις είχαμε.

Είχαμε βέβαια την ευκαιρία να νικήσουμε με το πέναλτι. Είναι ένα σκληρό, κακό αποτέλεσμα ειδικά στο σημείο που βρισκόμαστε, όμως η προσπάθεια συνεχίζεται»