Γιοβάνοβιτς: «Είχαμε ευκαιρίες. Ικανοποίηση που δεν χάσαμε»

Ικανοποιημένος εμφανίστηκε, παρά τις ευκαιρίες για την ισοπαλία κόντρα στον ΠΑΟΚ ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς

Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2 στην Λεωφόρο για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, μετά το τέλος του αγώνα, αναφέρθηκε στην ικανοποίηση του ότι η ομάδα του δεν έχασε, αφού ισοφάρισε στο τελικό 2-2 λίγο πριν το τέλος. Ωστόσο, δεν παρέλειψε να αναφέρει ότι η ομάδα του είχε ευκαιρίες, κάνοντας ελάχιστα λάθη, τα οποία εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλος.

Όσα δήλωσε:

«Όταν ισοφαρίζεις στο τελευταίο λεπτό και δεν χάνεις, έχεις μία μικρή ικανοποίηση ότι δεν έχασες. Αν δούμε το ματς, μας αδίκησε πάρα πολύ, γιατί ήμασταν πολύ καλύτεροι σε όλο το ματς. Κάναμε ένα καλό ματς, αλλά δεν εξελίχθηκε το παιχνίδι όπως έπρεπε. Είχαμε αρκετές προσπάθειες.

Θέλαμε περισσότερες συνεργασίες, δεν κάναμε πολλά λάθη, αλλά ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε και το παραμικρό λάθος που κάναμε. Ήταν μπροστά στο σκορ και αυτό μας δυσκόλεψε. Δεν είχαμε νευρικότητα, προσπαθήσαμε μέχρι τέλος με ορθολογικό τρόπο. Με βάση τη μεγάλη εικόνα θα μπορούσε να είναι διαφορετικά τα πράγματα, αλλά όταν χάνεις και παίρνεις την ισοπαλία στο τελευταίο λεπτό σου δίνει μια ικανοποίηση».