Γιοβάνοβιτς: «Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι για τη νίκη»

Οι δηλώσεις του προπονητή του Παναθηναϊκού, Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά τη νίκη επί του Βόλου

Ο Παναθηναϊκός έφυγε νικητής από τον Βόλο, σημειώνοντας δύο γκολ (0-2) κόντρα στους γηπεδούχους.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, μετά το τέλος του αγώνα, εμφανίστηκε ικανοποιημένος, ενώ δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στο γρήγορο γκολ της ομάδας του στο δεύτερο μέρος.

Όσα δήλωσε:

«Πάντα τα παιχνίδια με Βόλο για εμάς, είναι δύσκολα. Είναι μια ομάδα που δίκαια βρίσκεται στα πλέι οφ, δυσκολεύει όλες τις ομάδες.

Αυτό που μας βοήθησε στο σημερινό παιχνίδι, είναι ότι στην έναρξη του β’ ημιχρόνου καταφέραμε να προηγηθούμε και αυτό μας βοήθησε να είμαστε πιο ήρεμοι.

Υπήρξαν κάποιες φάσεις που ο Βόλος ήταν επικίνδυνος για εμάς. Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι».