Η φιλική νίκη του ΠΑΟΚ επί της Άντερλεχτ (vid)

Ο ΠΑΟΚ νίκησε την Αντερλεχτ με 3-1 σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο προπονητικό κέντρο της βελγικής ομάδας.

Ο πρωταθλητής Ελλάδας παρουσιάσε καλή εικόνα και είχε καλό ρυθμό, κίνηση και σωστή αμυντική λειτουργία. Ο Δικέφαλος με βασικό σχήμα πέτυχε τη νίκη, καθώς προηγήθηκε με 0-2 με τα γκολ των Πέλκα (32′) και Ακπόμ (56′), για να μειώσουν οι Βέλγοι στο 82′ με την κεφαλιά του Ντάντε (1-2). Προηγουμένως είχαν απειλήσει την εστία του ΠΑΟΚ, έχοντας και δοκάρι. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γαϊτανίδης στο επόμενο λεπτό.

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Μάτος (76′ Ροντρίγκο), Γιαννούλης, Κρέσπο (76′ Ινγκασον), Βαρέλα, Μίσιτς, Ελ Καντουρί (76′ Κάτσε), Ζαμπά (70′ Λημνιός), Μπίσεσβαρ (70′ Στοχ), Πέλκας (70′ Γαϊτανίδης), Ακπομ (70′ Σφιντέρσκι).