Ίντερ: Έκλεψε τον βαθμό στο τέλος η Μόντσα

Με τέρμα του Καλντιρόλα στις καθυστερήσεις, η Μόντσα πήρε τον βαθμό από την Ίντερ.

Για την 17η αγωνιστική της Σέριε Α’, Μόντσα και Ίντερ αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 2-2 με τον Καλντιρόλα να σκοράρει στις καθυστερήσεις και να δίνει τον βαθμό στην ομάδα του.

Με τον βαθμό αυτό, η Ίντερ έφτασε τους 34 βαθμούς και την τέταρτη θέση ενώ η Μόνζα έφτασε την 14η θέση και τους 18 βαθμούς.

Οι “Νερατζούρι” πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Ματέο Νταρμιάν στο 10ο λεπτό μετά την ασίστ του Μπαστόνι.

Η Μόνζα έφερε το παιχνίδι στα ίσια ένα λεπτό αργότερα με το γκολ του Κιουρία.

Στο 21′ ο Λαουτάρο Μαρτίνες έβαλε την Ίντερ εκ νέου σε θέση οδηγού καθώς έκλεψε την μπάλα και νίκησε τον Ντι Γκριγκόριο.

Η Μόντσα πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με την κεφαλιά του Καλντιρόλα στο 93ο λεπτό.

Σκόρερς: 10′ Νταρμιάν, 21′ Λαουτάρο Μαρτίνες – 11′ Κιουρία, 93′ Καλντιρόλα