Ιωνικός Νίκαιας: Νέα φιλική νίκη

Η ομάδα του Ιωνικού Νίκαιας επικράτησε του Οιάκα Ναυπλίου σε φιλικό αγώνα, με σκορ 98-76.

Η ενημέρωση του Ιωνικού αναφέρει:

«Την ευκαιρία να βγάλει συμπεράσματα για την προετοιμασία της ομάδας είχε, για άλλη μία φορά, ο Στέργιος Κουφός βλέποντας τους παίκτες του να επικρατούν εύκολα στην αναμέτρηση με του Οίακα με σκορ 98-76.

Ύστερα από το πρώτο δεκάλεπτο, που ολοκληρώθηκε με σκορ 24-23, ο Ιωνικός ανέβασε ακόμη περισσότερο ρυθμούς κι έκλεισε το ημίχρονο στο +10 (47-37). Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες μας συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στην επικράτηση με 98-76.

Επόμενο φιλικό για την ομάδα μας την Παρασκευή (13/9), στο Αιγάλεω, με τον Διαγόρα Δρυοπιδέων, ενώ θα ακολουθήσει το ταξίδι στη Θεσσαλονίκη και η συμμετοχή στο τουρνουά “Συμεών Μαυροσκούφης” (16-18/9).

Τα δεκάλεπτα: 24-23, 47-37, 81-59, 98-76».