Ιωνικός Νίκαιας: Ξεκίνημα με “φιλική” νίκη κόντρα στο Λαύριο

Ο Ιωνικός Νίκαιας ξεκίνησε τα φιλικά προετοιμασίας με νίκη κόντρα στο Λαύριο, με σκορ 93-78.

Η ομάδα του Στέργιου Κουφού επικράτησε του Λαυρίου 93-78 στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας της, μπροστά σε 500 φιλάθλους της.

Οι “Νικαιώτες” κατάφεραν να πάρουν από την αρχή τα ηνία του αγώνα και να χτίσουν διαφορά στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του αγώνα. Στο ημίχρονο βρέθηκαν μπροστά με σκορ 42-39, ενώ όσο το ματς κυλούσε η διαφορά μεγάλωνε. Οι 22 πόντοι του Στιβ Μπαρτ Τζούνιορ, οι 17 του Γιουτζίν Λόρενς και οι 13 των Τζαμάλ Τζόουνς και Ρόλαντ Σάφτενααρ έκαστος οδήγησαν στη νίκη και στο τελικό 93-78, δίνοντας τα πρώτα συμπεράσματα στον Στέργιο Κουφό.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 42-39, 65-58, 93-78

Οι πόντοι του Ιωνικού (Στέργιος Κουφός): Μπατής, Λόρενς 17 (3), Μπαρτ 22 (3), Δημάκος 10 (1), Τοπάλι, Σανδραμάνης, Χατζηκυριάκος 2, Στιθ 10 (2), Τζόουνς 13 (2), Γερομιχαλός, Σάφτενααρ 13, Κώττας 6.