Ισόπαλα τα αποτελέσματα στην Ισπανία

Ημέρα Κυριακή και το πρωτάθλημα της La Liga συνεχίζεται με τις Εϊμπάρ και Βιγιαρεάλ να μένουν στο “Χ” σε λευκή ισοπαλία και τις Σεβίλλη και Ατλέτικο Μαδρίτης το “Χ” με τελικό σκορ 1-1.

Η Εϊμπάρ υποδέχτηκε την Βιγιαρεάλ και παρόλο που ήταν καλύτερη καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού δεν κατάφερε να πάρει την πολύτιμη νίκη. Τα “κίτρινα υποβρύχια” που έχουν απογοητεύσει με τις εφετινές τους εμφανίσεις προέβαλλαν σημαντική αντίσταση και κράτησαν το 0-0 παρά τις αλλεπάλληλες επιθέσεις των γηπεδούχων.

Στην Ανδαλουσία η Σεβίλλη κατάφερε και προηγήθηκε στο σκορ με σκόρερ τον συνήθη ύποπτο, Μπεν Γιέντερ (37′), με τους Μαδριλένους να απαντάνε οκτώ λεπτά αργότερα (45′) με τον σούπερσταρ τους Αντουάν Γκριζμάν, γράφοντας έτσι και το τελικό σκορ 1-1.