Ισόπαλες Αμιάν και Παρί Σεν Ζερμέν

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Αμιάν και την Παρί Σεν Ζερμέν, αφού οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 4-4, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Με 62 βαθμούς η Παρί Σεν Ζερμέν παραμένει στην κορυφή του γαλλικού πρωταθλήματος, ενώ η Αμιάν βρίσκεται στην προτελευταία θέση με μόλις 21 βαθμούς.

Μόλις στο 5o λεπτό ο Γκιρασι άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης για τους γηπεδούχους και στο 29’ ο Κακουτά έκανε το 2-0.

Ο Ντιαμπατέ στο 40’ έγραψε το 3-0, αλλά πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Ερέρα σε 3-1.

Οι Παριζιάνοι πήραν τα πάνω τους στο δεύτερο ημίχρονο και στο 60’ ο  Κουασί, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε το 3-2. Πέντε λεπτά αργότερα, ο ίδιος έφερε το ματς στα ίσα.

Στο 74o λεπτό ο Ικάρντι, μετά από πάσα του Μπερνάτ, σκόραρε και οι φιλοξενούμενοι πέρασαν για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ. Η χαρά τους όμως δεν κράτησε για πολύ, αφού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκιρασι διαμόρφωσε το τελικό 4-4 του αγώνα.

Κίτρινες: Μπάκερ, Μπλιν, Κακουτά, Γκιρασι, Βεράτι

Αμιάν:  Γκαρτνερ, Καλαμπρεσι (79’ Ζαλέ), Οπόκου, Σετζού, Αλεσάμι, Ζούνγκου, Μπλιν, Οτερο (78’ Κορνετ), Κακουτά, Ντιαμπατέ (84’ Μπενζα), Γκιρασι

Παρί Σεν Ζερμέν: Νάβας, Ερέρα, Κουασί, Σίλβα (46’ Μαρκίνιος), Μπάκερ, Γκεγέ (46’ Βεράτι), Παρέντες (61’ Μπερνάτ), Ντι Μαρία, Ντράξλερ, Ικάρντι, Καβάνι